Afgelopen zaterdag speelde Workum de topper tegen Sc. Joure. Na een moeizame wedstrijd van Workum zijde was de eindstand 2 - 0 in het voordeel van de thuisclub.
Op het moeilijk bespeelbare veld begonnen beide ploegen afwachtend aan de wedstrijd. In de 10e minuut werd de thuisclub door Workum enigszins geholpen omdat er niet adequaat uitverdedigd werd en er een onnodige overtreding gemaakt werd waardoor de thuisclub een strafschop kreeg. Deze werd feilloos benut en zodoende kwam Workum al vroeg in de wedstrijd op een 1 - 0 achterstand.
Naarmate de 1e helft vorderde ging de wedstrijd redelijk gelijk op maar kwam Workum maar moeizaam tot kansen omdat beide vleugelaanvallers aan banden lagen bij hun directe tegenstander. De grootste en enige kans die Workum de 1e helft kreeg was voor Niels Bandstra die zijn hoofd net niet goed achter een vrije trap kreeg om deze richting het doel te koppen. Verder was de wedstrijd gelijkopgaand al was Joure met name op het middenveld de ploeg van Inne Schotanus de baas.
In de rust werd Nils Visser vervangen door Reindert Miedema en dat gaf Workum wat extra energie want het eerste kwartier van de 2e helft was voor de gasten.
Workum kreeg twee dikke kopkansen via Redmer Bruinsma maar ook twee keer kwam de doelman van de thuisclub als winnaar uit de strijd.
Joure moest wat vaker terug en kon alleen nog via de counter gevaarlijk worden. Uit een van deze aanvallen kreeg het een corner. De afgeslagen corner kwam bij een van de middenvelders die onvoldoende onder druk werd gezet door een Workum speler en middels een schot vanaf \"de zestien\" doelman Sem van der Meer kansloos liet, 2 - 0.
Trainer Schotanus reageerde en besloot nog vier verse krachten in te brengen om zodoende wat te forceren. De twee grootste kansen waren voor Tygo Flapper die beide keren de doelman van de thuisclub op zijn weg vond. Workum probeerde met opportunistisch spel nog wat te forceren maar buiten een enkele scrimmage bleef de verdediging van de thuisclub met enige moeite overeind.
En zo verloor Workum de topper en is Joure op basis van verliespunten de nieuwe lijstaanvoerder. Over 2 weken, op 3 mei, gaat Workum op bezoek bij de derde kampioenskandidaat te weten VVI. Die ploeg is dan nog de tegenstander van Joure in de laatste competitieronde. Derhalve nog voldoende kansen om voor te spelen maar dan zal de ploeg van Inne Schotanus wel uit een ander vaatje moeten tappen.